Tekutý karamel (Český Krumlov)

Jak v Českém Krumlově tekutý karamel na svět přišel?

Tento příběh se v rodině Ireny a Vaška Kalkušových začal psát před mnoha lety, kdy si vyráběli tekutý karamel k dochucování různých nápojů a jídel. Svou specifickou chutí osvěží studené i teplé alko i nealko nápoje, zpestří ovocné i zeleninové saláty, dosladí kaše či poháry, dochutí některé omáčky i masa. Tahle dobrota oslnila jejich přátele do té míry, že se rozhodli, nenechat si ji jen pro sebe. Navíc svou ruční výrobu tekutých karamelů postupně rozšířili a k Českému karamelu tak přibyl Českokrumlovský karamel od Vaška s různými chuťovými variacemi.

Jak v Českém Krumlově tekutý karamel na svět přišel?

Tento příběh se v rodině Ireny a Vaška Kalkušových začal psát před mnoha lety, kdy si vyráběli tekutý karamel k dochucování různých nápojů a jídel. Svou specifickou chutí osvěží studené i teplé alko i nealko nápoje, zpestří ovocné i zeleninové saláty, dosladí kaše či poháry, dochutí některé omáčky i masa. Tahle dobrota oslnila jejich přátele do té míry, že se rozhodli, nenechat si ji jen pro sebe. Navíc svou ruční výrobu tekutých karamelů postupně rozšířili a k Českému karamelu tak přibyl Českokrumlovský karamel od Vaška s různými chuťovými variacemi. Například kávový, kakaový s vanilkou, různé bylinkové, slaný chilli karamel s rozmarýnem či Evin mls – sušené ovoce v karamelu…

Tuto místní specialitu, oceněnou porotci mnoha soutěží, máte možnost zakoupit v infocentrech a na vybraných místech v Českém Krumlově, která najdete na mapě na jejich webu. Navštívit můžete i jejich karamelovnu, která je pouhých 15 minut chůze od historického centra.

Tekutý karamel (Český Krumlov), Gastronomie Český Krumlov