Muzeum stavebních dějin a řemesel v Českém Krumlově

Muzeum stavebních dějin a řemesel v Českém Krumlově, Zdroj: www.ckrumlov.cz/artes
Návštěvník expozice má na nevelkém prostoru ojedinělou možnost nahlédnout do stavební historie středověkého města.Adresa: Dlouhá 92, Český Krumlov

Telefon: +420 380 711 681, +420 724 054 738

E-mail: artes@ckrumlov.cz
WWW: www.ckrumlov.cz/artes

GPS:48.811725,14.314134
Na mapě >>

Otevřeno:

duben - prosinec
PÁ - SO od 11.00 do 17.00 hodin

Návštěvník expozice má na nevelkém prostoru ojedinělou možnost nahlédnout do stavební historie středověkého města, jehož postupnou proměnu nejvýraznějším způsobem určovalo právě odlišné uplatňování architektonických detailů v jednotlivých slohových obdobích. Vystavené materiály jsou prezentovány netradiční formou. Informační panely a vitríny byly zhotoveny kompletací druhotně použitých starých dveří a okenních výplní.

Pro lepší orientaci zájemců, kteří se chtějí seznámit s architektonickými detaily přímo v „terénu“, jsou součástí expozice tématicky zaměřené informační tabule se zakreslením konkrétních konstrukcí /tj. např. 20 nejzajímavějších krovů, dveří, portálů, okenních ostění, trámových stropů, fasád, celých interiérů atd./ do plánu historického jádra našeho města.Pro skupinové návštěvy jsou k dispozici lavice k sezení pro menší skupiny /do 25 osob/ s videoprojekcí.


<< Zpět na přehled muzeí v Českém Krumlově